Aikido

BOYOKAN - YOSHINKAN AIKIDO DOJO BRNO

Aikidó, cesta harmonie mysli.

je bojové umění vyvinuté mistrem Moriheiem Uešibou v Japonsku. Jedná se o jedinečný systém sebeobrany, který při napadení využívá ke zneškodnění útočníka jeho vlastní sílu. Proto je Aikido vhodné pro všechny, kteří mají chuť se umět bránit bez rozdílu věku, pohlaví a tělesných dispozic.

Filozofií tohoto bojového umění je eliminovat neoprávněný a agresívní útok rychle a čistě, bez nutnosti způsobit útočníkovi zranění.

Styl Yoshinkan

založil Gozo SHIODA, který byl jedním z nejnadanějších žáků zakladatele Morihei UESHIBY. Yoshinkan Aikido se dnes vyučuje prakticky po celém světě a je součástí výuky Tokijské policie. Používá šest základních pohybů - kihon dosa a okolo 150 obecných obraných technik.

Oddíl Aikido yoshinkan dojo Brno funguje od roku 1999 a je oficiálně registrován u aikido yoshinkan federation v Japonsku pod jménem Boyokan - volně přeloženo "Místo, odkud je možno spatřit světlo (cíl, naději...)". Boyokan úzce spolupracuje se zahraničními oddíly federerace yoshinkan a pravidelně se účastní seminářů s mistry z Japonska. Za zmínku také stojí velké úspěchy dětí oddílu, které v roce 2011 získaly na yoshinkan olympiádě v Polsku zlatou medaili v kihon dosa renzoku a v letošním roce si dva účastníci dovezli zlatou medaili v technikách jiu waza z yoshinkan olympiády na Ukrajině.

ZPĚT