O Budoshow

Co je Budoshow…?

Jedná se o show bojových umění a sportů , kde se prezentují jednotlivé styly, kluby a nejlepší mistři.

Myšlenka proč pořádat Budoshow byl můj hlavní důvod, pomoci propagovat bojová umění v Brně, protože se o nich moc nevědělo a každého zajímal spíše fotbal, hokej a podobné sporty a na bojová umění se zapomínalo a druhým důvodem bylo, ukázat veřejnosti krásy bojových umění a hlavně jednotlivé rozdíly mezi nimi. Je skvělé, že díky Budoshow je větší zájem o bojová umění a lidé si tak můžou pod jednou střechou vybrat vhodný styl, který chtějí vyzkoušet na vlastní kůži a nemusí obcházet jednotlivé kluby a pracně vyhledávat na internetu.

Podobné akce, jako je Budoshow v Brně, se nachází po celém světě velké množství. Mezi největší akce určitě patří pařížská Budogala v Bercy, kde každý rok se přijde podívat na 15 tisíc diváků, na ty nejlepší z nejlepších. Dále jsou akce např. v Německu, Švýcarsku, Španělsku, Slovensku či USA.

Letos to bude už po 22., kdy se v brněnské hale rozezní hlas bubnů a začne zase velká show bojových umění. Nikdy by mne nenapadlo, že z tak malé akce, kde nám na první ročník přišlo jen hrstka diváků, vystoupilo pár brněnských klubů na staré různobarevné žíněnce, se vyklube akce, na kterou nám každým rokem jezdí zahraniční účast z Rakouska, USA, Brazílie, Belgie, Švýcarska, Francie… a prezentují všechny styly bojových umění, akci kterou moderují známé osobnosti, jako jsou Martin Dejdar, Pavel Zedníček, Leoš Mareš, Patrik Hezucký, Jiří Mádl, Michal Suchánek a Richard Genzer, Lukáš Pavlásek, Jakub Kohák, Jakub Matonoha, a letošní moderátor bude Ondřej Novotný. Dokonce se nám v minulých letech podařilo dostat do Brna hollywoodské hvězdy akčních filmů Cynthii Rothrock v roce 2012 a Don Dragon Wilson v roce 2013, kteří v Brně zůstali celý týden a moc si to zde pochvalovali, jakou máme vysokou úroveň celé akce.

Jsem moc rád, že se nám podařilo z tak malé akce, jako byla Budoshow na začátku, udělat akci, na kterou chodí více než 2500 diváků každým rokem a že měsíce říjen a listopad jsou velkým svátkem bojových umění v Brně. Letos je to už dlouhých 22 let od samého začátku, kdy byla úplně poprvé.

Nepodařilo by se mi tuto akci udělat bez podpory města Brna, Jihomoravského kraje, všech partnerů, pomoci jednotlivých klubů, kamarádů a skvělého pořadatelského týmu, který odvádí skvělou práci. Velké poděkování patří týmu hlavních pořadatelů, kteří s budoshow pomáhají již mnoho let a jsou to: Lukáš Dalecký, Zdeněk Janhuba a David Herman.

 

         

Hlavní pořadatel a organizátor Budoshow
Škola TAE KWON-DO CLUB BRNO ITF
Libor Macháň
Bohuslava Martinů 26, 602 00 Brno

Vytvořil ACMARK S.R.O.